Kitap

Bu sayfada her yaş gurubuna yönelik tavsiye kitaplar yer almaktadır. Kitapların ismi, yazarı, yayınevi belirtilmiştir. Sizlerden gelecek tavsiye kitaplar da burada yayınlayanacaktır. Kitapların baskısı tükenmiş olabileceği gibi yayınevi de değişmiş olabilir.

 

* İlkokul    2–3–4. sınıflar  * Ortaokul 5–6. sınıflar   * Ortaokul 7–8. sınıflar
* Lise 

 

Yetişkin Hatırat/Biyografi Yetişkin İslam Tarihi Yetişkin- İslam Dünyası
Yetişkin-Fikir Yetişkin- İslami ilimler Yetişkin-Tarih

 

Afrika Kitaplığı (Afrika ile ilgili yayınlanmış eserler) Balkan Kitaplığı (Balkanlar ile ilgili yayınlanmış eserler)
Endülüs Kitaplığı (Endülüs ile ilgili yayınlanmış eserler)

  • Melek Bozdoğan on 19 Ağustos 2014 at 11:07
  • Cevapla

  Kendi çocuklarımızın Kur’an eğitimi için özgün tekniklerle hazırladığımız dokümanları OKUL ÖNCESİ ELİF BE seti ismiyle kitaplaştırdık. Görmek isterseniz: http://misalgenclik.com/okuloncesi_elifbe.html

  • MUSTAFA KAÇMAZ on 31 Ekim 2014 at 21:10
  • Cevapla

  Selamlar.Erzincan/Kemaliye Eğin İstiklal Ortaokulunda Sosyal Bilgiler Öğretmeniyim. Öğrencilerime okuma aşkını aşılayabilmek için haftanın belirli günlerinde çocuklarla okuma yapabilmek için yıllık plandan hızlı giderek sınıfta kitap okuma saatleri yapmaya çalışıyorum.Tek gayem öğrencilerime “okuyun,zira mürekkebin akmadığı yerde kan akıyor” düsturunu öğretebilmek. Okulumuzda kütüphane olmadığı için bu ihtiyacı kendi kitaplarımdan karşılamaya çalışıyorum fakat çok yetersiz kalıyor. İlçemizin küçük ve alt gelir seviyesinde bir ilçe olmasından dolayı kütüphane kuramıyoruz. Defalarca özel okullara,kolejlere,belediyelere mesajlar göndererek tabiri caizse yalvardım fakat kimseden müspet bir cevap alamadım. Sizden okulumuza kütüphane kurabilmemiz için öğrencilerim adına kitap VE KİTAPLIK talep ediyorum. Umarım bu talebimi geri çevirmezsiniz.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.