15 Temmuz 2024
PUSULA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
Pusula Çocuk

BİTİRMENİN MUTLULUĞU, AYRILMANIN HÜZNÜ, YAZ OKULUMUZU BİTİRDİK

3 Temmuz Pazartesi günü büyük bir heyecanla başlayan Yaz Okulumuz bugün itibariyle sona erdi. (4 Ağustos 2023)

Sabah Kur’an-ı Kerimle başlayan dersler Temel İslami derslerle devam etti. Öğle arası ve namazdan sonra sanatsal, sosyal, kültürel, sportif etkinliklerle gün tamamlandı. Bu sene Bayrampaşa Belediyesine ait yüzme havuzundan çocuklarımız haftada bir gün yararlandılar. Öğleden sonra ki faaliyetler arasında; ebru, ilk  yardım, kıssamı okuyorum – kıssamı çiziyorum, masal atölyesi, neşeli matematik, langırt, air hokey, el becerileri ve mutfak atölyesi vardı. Haftanın bir günü pikniğe gidildi, piknikte çeşitli geleneksel oyunlar, yarışmalar vb etkinliklerle öğrenilen bilgiler pekiştirildi.

Son gün Eğitime Destek Platformu (EDEP) tarafından tertip edilen Bayrampaşa Müftülüğümüz öncülüğünde ilçemizde yaz okulu düzenleyen STK’lar ile birlikte kapanış programı düzenlendi. Bu programda Pusula Çocuk Kulübü öğrencileri de sahne aldı.

Yaz Okulunun son gününde öğrencilerimizin yüzünde 5 haftalık süreci başarıyla bitirmenin sevinci, aynı zamanda öğretmen ve arkadaşlarından ayrılmanın hüznü vardı. Yaz okulunda, ahlaklı ve erdemli  bir nesil için gençlerimize ve çocuklarımıza  eğlenerek ve öğreterek  eğitim vermeyi  amaçlandı. Yaz okulunun başarılı olması ve amacına ulaşabilmesi için  gayret gösteren idareci  ve öğretmenlerimize ve destek veren tüm velilerimize teşekkür ediyoruz.

2023 YAZ OKULUNA AİT FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.