24 Haziran 2024
PUSULA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
Pusula Çocuk

EĞLENCELİ YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR

Pusula Çocuk Kulübü Yaz Okulu 24 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Kayıtlarımız devam ediyor. Yaz ayının getirmiş olduğu rehaveti de dikkate alarak faaliyetlerimiz sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle dolu olarak hazırlandı.

Programımız sabahtan öğleye kadar ” İslami Temel Bilgiler” (Kur’an’ı Kerim, İlmihal, Ahlak, Siyer) öğleden sonra “kültürel, sportif, sosyal etkinlikler, gezi ve yarışmalar” yapılacaktır. (Yüzme, Gezi, Ebru, El Becerileri, Mutfak, İlk yardım, vs). Haftanın bir günü geziye gidilecek olup, gezide futbol, geleneksel oyunlar, yarışmalar, doğa yürüyüşleri vs yapılacaktır. Bu sene yaz okulu  iki farklı mekânda kendi binamızda yapılacağından kontenjanlar sınırlıdır.

Kayıt ve bilgi için:Pusula-1: Vatan Mahallesi Tel Sk. No.3 BAYRAMPAŞA/İSTANBUL Telefon 212 576 66 44 Cep: (0551) 555 19 44

Pusula-2: Bayrampaşa Belediyesi Cevatpaşa Bilgi Merkezi Cevatpaşa Mahallesi Saraybosna Caddesi No:38 Şehit Hüseyin Uslucan Parkıiçi Tel: 212 617 98 33

YAZ OKULU-2024 KAYIT ŞARTLARI VE BİLGİLENDİRME
Kayıtlar 1 Haziran 2024 tarihinde başlamıştır.
Kayıtlarımız kontenjanla sınırlıdır. Başvuru sırasına göre kayıt alınacaktır.
Yaz Okulu 24 Haziran Pazartesi–26 Temmuz Cuma tarihleri arasında hafta içi yapılacaktır.
Sınıf kapasitesi –sınıflara göre değişmekle beraber 12-19 kişi ile sınırlıdır.
Guruplar 2–7. sınıfa geçen öğrencilerden oluşturulacaktır.
Dersler sabah 10.00’da başlayıp, 15.40’a kadar devam edecektir.
İsteyen öğrenciler veya Kuran-ı Kerim dersinde ve ezberinde geride kalan öğrenciler için sabah 9.00-10.00 ve 15.30-16.30 arası etüt yapılacaktır.
Yaz okulunda sabahtan öğleye kadar “İslami Temel Bilgiler” (Kur’an-ı Kerim, İlmihal ve Ahlak) öğleden sonra ise “el becerileri, mutfak, kültürel, sosyal, sportif etkinlikler ve gezi olacaktır.
Yaz okulunda yemek verilmeyecektir. 5 gün boyunca aileler çocukları için idarenin belirlemiş olduğu listeye göre beslenme çantası oluşturacaklardır.
Yeterli sayı sağlandığında servisimiz vardır. Servis ücreti veliye aittir. Kurumumuz veliler ile servis arasında sadece iletişimi sağlar.
Henüz Belirsiz Durumlar
Doğa ve Kültür Gezileri, araç için Bayrampaşa Belediyesine başvuru yapılacaktır. Başvuru olumlu olması halinde hafta da bir gün gezi sağlanacaktır.
Yüzme, Bayrampaşa Belediyesi Semih Erdem Yüzme Havuzu için başvuruda bulunulacaktır. Talebimizin kabul olması halinde bilgilendirme yapılacaktır.
Aqua talebimiz İBB Spor Müdürlüğüne -Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi için- yapılacaktır, başvurunun olumlu olması halinde Aquaya katılacak öğrenciler girişte ücreti kendisi ödeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.