19 Mayıs 2024
PUSULA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Ev Okulu Okuma Gurupları Hakkında

Neden Ev Okumaları

Derneğimiz, çocuklarımızın özellikle orta ve lise dönemlerinde yanında olmak, bu dönemleri daha rahat atlatabilmelerine katkıda bulunmak, zaman problemi dolayısıyla Pusula Çocuk Kulübü faaliyetlerine katılamayanlar ile iletişimi koparmamak için Ev Okulu Okuma Grupları Projesini hayata geçirmiştir.

Bu projemizle öğrencilerimize; örnek bir abla ve ağabey gözetiminde imanlı, salih amelinde istikrarlı, güzel ahlak sahibi, İslami bir kişilik ve kimlik oluşturulmasına katkıda bulunmak istiyoruz.

Adım Adım Ev Okulu 

1.      Ev okulu öncelikle Pusula Çocuk Kulübüne eğitim öğretim senesi içerisinde ve yaz okullarında devam etmiş öğrencileri kapsar.

2.      Öğrencilerimiz, oturdukları semte ve yaş grubuna göre gruplandırılırlar.

3.      Ortaokul ve lise çağındaki her öğrenci ev okuluna kayıt yaptırabilir.

4.      Gruplar 6-8 kişiden oluşur.

5.      Program Ekim-Haziran ayları arasında haftada bir gün olmak üzee devam eder.

6.      Derneğimiz tarafından görevlendirilen eğitimci ile grup tanıştırılır ve tespit edilen tarihte program başlatılır.

7.      Öğretmenlerimiz Kur’an-ı Kerim ve İslami bilgilerde yeterliliği olan, kendini ifade edebilen, sempatik, çocuklarla iletişimde başarılı olabilecek ve örneklik sergileyebilecek eğitimcilerdir.

Programın Haftalık İşleyişi

1.      Belirlenen sıraya göre grup her hafta bir öğrencimizin evinde toplanır. Tavsiye edilen ders günü Cumartesi’dir; grubun talebine göre hafta içi de olabilir.

2.      Tavsiye edilen ders saatleri Cumartesi 13.00–15.00 arasıdır. Hafta İçi 17.00–19.00 saatleri arasıdır. (Bu ihtiyaca göre de değişebilir)

3.      Birlikte namaz kılınır, ev sahibinin ikramı olan pasta/yemek yenilir ve ders yapılır.

4.      Her grup öğretmenlerin gözetiminde belirlenen zamanlarda kültürel sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.