24 Haziran 2024
PUSULA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Eğitimcilerimiz (Yaz Okulu 2014)

Aşağıda 2014 Yaz Okulu İdareci ve Öğretmenlerinin isimleri ve öz geçmişleri yer almaktadır. Origami ve Geleneksel Oyunlar dersi sınıf öğretmenleri tarafından verilmektedir.

1.Hatice GÜNDOĞDUİdareciİstanbul doğumlu Ön Lisans İlahiyat mezunu olup Sohta Sinan Vakfında 5 yıl Kur’anı İlimler üzerine ders alıp 3 yıl Hadis İhtisası yaptı. Anaokulunda öğretmenlik ve çeşitli dernek ve vakıflarda eğitimcilik, yaz okulu ve ev okulu idareciliği yaptı. Pusula Çocuk Kulübünde öğretmenlik yaptıktan  sonra 2 yıldır Pusula Derneği ve Çocuk Kulübü’nün idareciliğini yapmaktadır.
2.Sümeyye KARAÇAĞİdareci Yardımcısı1994 Amasya doğumlu. Açık Lise mezunu. Avrupa İslam Üniversitesinde 1 yıl Arapça eğitimi aldı. Akdav vakfında Evde Karakter Eğitimi hocalığı yapmaktadır. Şu an Pusula Derneğinde İdare Yardımcısı olarak çalışmaktadır.
3.Merve YARDIM3–4 Kızlar Muallime1991 İstanbul doğumlu. Kazım Karabekir İ.H.L mezunu. Önlisans ilahiyat okumaktadır. Pusula Derneğinde 1 sene yardımcı ablalık ve 2 sene hocalık yapmaktadır.
4.Tuba ÖZKAN3 Erkekler Muallime1991 İstanbul doğumlu.2 yıl Terazidere Kız Kur’an kursunda, 1 yıl Silivri Bağlar ve Zeytinburnu Taşcami Kız Kur’an Kursunda okudu. İlahiyat Önlisans mezunu. 2 yıl Terazidere Kız Kur’an Kursunda fahri olarak görev yaptı. Gebze Fatih Talebe Yurdunda Yurt İdarecisi olarak görev yaptı. Efor da eğitimci geliştirme programına katıldı. 1 yıldır da Pusula Derneğinde hocalık yapmaktadır.
5.Zerrin ZORLU4 Erkekler Muallime1991 İstanbul doğumlu 2 yıl Terazidere Kız Kur’an kursunda, 1 yıl Silivri Bağlar ve Bakırköy Kız Kur’an kursunda okudu. 2 yıl Bakırköy Kız Kur’an Kursunda görev yaptı. Önlisans çocuk gelişimi bölümünde okuyor. TÜZDER derneğinden akıl ve zeka oyunları eğitmenliği sertifikasını aldı.
6.Halil KARADAVUT5–6. Erkekler Muallim
7.Esengül OCAK5–8 Kızlar Muallime1982 doğumlu K.K.M.L Çocuk Gelişimi ve Ön Lisans İlahiyat mezunu. Tuba Kız Kur’an Kursunda okudu. Bayram Yuvada staj yaptı. Efor ve Yekder de eğitimci geliştirme programlarına katıldı. Evli ve 2 çocuk annesi.
8.Ertuğrul BODUR7–8 Erkekler Muallim1992 Ordu doğumlu İlk öğrenimimi Özlükent ilk öğretim okulunda tamamladı. Daha sonra ordu Anadolu imam hatip lisesinden derece ile mezun oldu. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat fakültesini kazanıp ve halen burada eğitimime devam etmektedir.  2 senedir  Pusula derneğinde öğretmenlik yapmaktadır.
9.Sema BEKTAŞGenç Pusula Muallime1989 İstanbul doğumlu. Karagümrük Tuba Kız Kuran Kursunda hafızlık yaptı. 2008-2010 yılında Arapça eğitimi aldı. 2 yıl Çıksalın Kız Kur’an Kursunda mütalaa ve hafızlık hocalığı yaptı. Önlisans ilahiyat fakültesi mezunu olup 4 yıllığa geçiş yaparak şuan Erzurum Atatürk Üniversitesinde İlahiyat okumaktadır. 4 yıldır Günışığı Derneğinin Ev Okulu Projesinde görev almakta ve 2 yıldır da Pusula Derneğinde görev almaktadır.
10.Fikret UÇAROkumaSınıf öğretmeni
11.İlknur ÖZTÜRKOkumaTürkçe öğretmeni
12.Tülay AYÇEEbruMimar Sinan Güzel Sanatlar Bölümü Mezunu
13.Ali ÖCALPratik İngilizce2011 İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezunu. English Time Dil Okulunda advenced (yüksek) düzeyinde eğitim aldı. 2013-2014 okul döneminde Pusula Derneğinde öğrencilere hafta içi İngilizce ders takviyesi verdi.
14.Hacer TEPEHüsnü hat
15.Mehmet ONARGüreş
16.Serdar SEMİZMasa Tenisi
Ahşap Maket
Satranç
İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mezunu. 2012 den beri Pusula Derneği hafta sonu etkinliklerinde satranç, akıl oyunları, ahşap maketler, masa tenisi derslerine girmektedir.
17.Fatme TUNÇEl Becerileriİstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mezunu. Pusula Derneğinin Kurucu üyesi ve hanımlar komisyonu başkanı. Son dönemde pusula derneğinde el becerileri üzerine çalışıyor.
18.Sema BEKTAŞPratik Arapça
19.Betül HOŞKUN3–4 Kızlar Yardımcı Öğretmen1996 İstanbul doğumlu. Kazım Karabekir İ.H.L mezunu. Pusula Derneği’nde yaz okulunda 2 senedir yardımcı ablalık yapmaktadır.
20.Ömer ARSLANBAŞ3 Erkekler Yardımcı ÖğretmenGaziosmapaşa İmam Hatip Lisesi 3. sınıf öğrencisi. 2011-2012 eğitim döneminden beri pusula çocuk kulübü hafta sonu ve yaz okulu etkinliklerinde görev almaktadır.
21.İbrahim BARAK4 Erkekler Yardımcı ÖğretmenGüngören İmam Hatip Lisesi 3. sınıf öğrencisi.
22.Ali ULUSOY5–6. Erkekler Yardımcı Öğretmen2014 senesi Eyüp İmam Hatip Lisesi mezunu.
23. Ayşe TAŞTEKNE5–8 Kızlar Yardımcı Öğretmen1996 İstanbul doğumlu. Ortaokul  öğreniminden sonra Sosyal Doku Derneğinde 4 yıl eğitim aldı. Bu 4 yılın 2 yılını yaz döneminde ve 1 yılı hem kış hem bahar döneminde hocalık yaptı. Şuan Pusula Derneğinde yardımcı ablalık yapmaktadır.
24.Sefa IŞIK7–8 Erkekler Yardımcı Öğretmen2014 senesi Sağmalcılar Anadolu Lisesi mezunu.2013 yaz okulunda pusulada yardımcı öğretmen olarak görev almıştır.
Eğitimcilerimiz (Yaz Okulu 2014)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.