09 Aralık 2023
PUSULA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Eğitimcilerimiz (Yaz Okulu 2014)

Aşağıda 2014 Yaz Okulu İdareci ve Öğretmenlerinin isimleri ve öz geçmişleri yer almaktadır.

Origami ve Geleneksel Oyunlar dersi sınıf öğretmenleri tarafından verilmektedir.

 

S. No İsim Soyisim Dersin İsmi Öz Geçmiş
1 Hatice GÜNDOĞDU İdareci İstanbul doğumlu Ön Lisans İlahiyat mezunu olup Sohta Sinan Vakfında 5 yıl Kur’anı İlimler üzerine ders alıp 3 yıl Hadis İhtisası yaptı. Anaokulunda öğretmenlik ve çeşitli dernek ve vakıflarda eğitimcilik, yaz okulu ve ev okulu idareciliği yaptı. Pusula Çocuk Kulübünde öğretmenlik yaptıktan  sonra 2 yıldır Pusula Derneği ve Çocuk Kulübü’nün idareciliğini yapmaktadır.
2 Sümeyye KARAÇAĞ İdareci Yardımcısı 1994 Amasya doğumlu. Açık Lise mezunu. Avrupa İslam Üniversitesinde 1 yıl Arapça eğitimi aldı. Akdav vakfında Evde Karakter Eğitimi hocalığı yapmaktadır. Şu an Pusula Derneğinde İdare Yardımcısı olarak çalışmaktadır.
3 Merve YARDIM 3–4 Kızlar Muallime 1991 İstanbul doğumlu. Kazım Karabekir İ.H.L mezunu. Önlisans ilahiyat okumaktadır. Pusula Derneğinde 1 sene yardımcı ablalık ve 2 sene hocalık yapmaktadır.
4 Tuba ÖZKAN 3 Erkekler Muallime 1991 İstanbul doğumlu.2 yıl Terazidere Kız Kur’an kursunda, 1 yıl Silivri Bağlar ve Zeytinburnu Taşcami Kız Kur’an Kursunda okudu.İlahiyat Önlisans mezunu. 2 yıl Terazidere Kız Kur’an Kursunda fahri olarak görev yaptı.Gebze Fatih Talebe Yurdunda Yurt İdarecisi olarak görev yaptı. Efor da eğitimci geliştirme programına katıldı. 1 yıldır da Pusula Derneğinde hocalık yapmaktadır.
5 Zerrin ZORLU 4 Erkekler Muallime 1991 İstanbul doğumlu 2 yıl Terazidere Kız Kur’an kursunda, 1 yıl Silivri Bağlar ve Bakırköy Kız Kur’an kursunda okudu. 2 yıl Bakırköy Kız Kur’an Kursunda görev yaptı. Önlisans çocuk gelişimi bölümünde okuyor. TÜZDER derneğinden akıl ve zeka oyunları eğitmenliği sertifikasını aldı.
6 Halil KARADAVUT 5–6. Erkekler Muallim
7 Esengül OCAK 5–8 Kızlar Muallime 1982 doğumlu K.K.M.L Çocuk Gelişimi ve Ön Lisans İlahiyat mezunu. Tuba Kız Kur’an Kursunda okudu. Bayram Yuvada staj yaptı. Efor ve Yekder de eğitimci geliştirme programlarına katıldı. Evli ve 2 çocuk annesi.
8 Ertuğrul BODUR 7–8 Erkekler Muallim 1992 Ordu doğumlu İlk öğrenimimi Özlükent ilk öğretim okulunda tamamladı.Daha sonra ordu Anadolu imam hatip lisesinden derece ile mezun oldu. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat fakültesini kazanıp ve halen burada eğitimime devam etmektedir.  2 senedir  Pusula derneğinde öğretmenlik yapmaktadır.
9 Sema BEKTAŞ Genç Pusula Muallime 1989 İstanbul doğumlu..Karagümrük Tuba Kız K.K’da hafızlık yaptı. 2008-2010 yılında Arapça eğitimi aldı. 2 yıl Çıksalın Kız Kur’an Kursunda mütala ve hafızlık hocalığı yaptı. Önlisans ilahiyat fakültesi mezunu olup 4 yıllığa geçiş yaparak şuan Erzurum Atatürk Üniversitesinde İlahiyat okumaktadır. 4 yıldır Günışığı Derneğinin Ev Okulu Projesinde görev almakta ve 2 yıldır da Pusula Derneğinde görev almaktadır.
10 Fikret UÇAR Okuma Sınıf öğretmeni
11 İlknur ÖZTÜRK Okuma Türkçe öğretmeni
12 Tülay AYÇE Ebru Mimar Sinan Güzel Sanatlar Bölümü Mezunu
13 Ali ÖCAL Pratik İngilizce 2011 İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezunu. English Time Dil Okulunda advenced (yüksek) düzeyinde eğitim aldı. 2013-2014 okul döneminde Pusula Derneğinde öğrencilere hafta içi İngilizce ders takviyesi verdi.
14 Hacer TEPE Hüsnü hat
15 Mehmet ONAR Güreş
16 Serdar SEMİZ Masa Tenisi İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mezunu. 2012 den beri Pusula Derneği hafta sonu etkinliklerinde satranç, akıl oyunları, ahşap maketler, masa tenisi derslerine girmektedir.
17 Serdar SEMİZ Ahşap Maketler
18 Serdar SEMİZ Satranç
19 Fatme TUNÇ El Becerileri İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mezunu. Pusula Derneğinin Kurucu üyesi ve hanımlar komisyonu başkanı. Son dönemde pusula derneğinde el becerileri üzerine çalışıyor.
20 Sema BEKTAŞ Pratik Arapça 1989 istanbul doğumlu..Karagümrük Tuba Kız K.K’da hafızlık yaptı. 2008-2010 yılında Arapça eğitimi aldı. 2 yıl Çıksalın Kız Kur’ann Kursu’nda mütala ve hafızlık hocalığı yaptı. Önlisans ilahiyat fakültesi mezunu olup 4 yıllığa geçiş yaparak şuan Erzurum Atatürk Üniversitesinde İlahiyat okumaktadır.4 yıldır Günışığı Derneğinin Ev Okulu Projesinde görev almakta ve 2 yıldır da Pusula Derneğinde görev almaktadır
21 Betül HOŞKUN 3–4 Kızlar Yardımcı Öğretmen 1996 İstanbul doğumlu. Kazım Karabekir İ.H.L mezunu. Pusula Derneği’nde yaz okulunda 2 senedir yardımcı ablalık yapmaktadır.
22 Ömer ARSLANBAŞ 3 Erkekler Yardımcı Öğretmen Gazionmapaşa İmam Hatip Lisesi 3. sınıf öğrencisi. 2011-2012 eğitim döneminden beri pusula çocuk kulübü hafta sonu ve yaz okulu etkinliklerinde görev almaktadır.
23 İbrahim BARAK 4 Erkekler Yardımcı Öğretmen Güngören İmam Hatip Lisesi 3. sınıf öğrencisi.
24 Ali ULUSOY 5–6. Erkekler Yardımcı Öğretmen 2014 senesi Eyüp İmam Hatip Lisesi mezunu.
25  Ayşe TAŞTEKNE 5–8 Kızlar Yardımcı Öğretmen 1996 İst doğumlu. Ortaokul  öğreniminden sonra Sosyal Doku Derneğinde 4 yıl eğitim aldı. Bu 4 yılın 2 yılını yaz döneminde ve 1 yılı hem kış hem bahar döneminde hocalık yaptı. Şuan Pusula Derneğinde yardımcı ablalık yapmaktadır.
26 Sefa IŞIK 7–8 Erkekler Yardımcı Öğretmen 2014 senesi Sağmalcılar Anadolu Lisesi mezunu.2013 yaz okulunda pusulada yardımcı öğretmen olarak görev almıştır.

Bir cevap yazın