15 Temmuz 2024
PUSULA EĞİTİM KÜLTÜR SANAT VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

KİTAP

Bu sayfada her yaş gurubuna yönelik tavsiye kitaplar yer almaktadır. Kitapların ismi, yazarı, yayınevi belirtilmiştir. Sizlerden gelecek tavsiye kitaplar da burada yayınlayanacaktır. Kitapların baskısı tükenmiş olabileceği gibi yayınevi de değişmiş olabilir.

İlkokul 
2–3–4. SINIFLAR
Ortaokul 5–6.
Ortaokul 7–8.
LiseYetişkin
Hatırat / Biyografi
Yetişkin
İslam Dünyası
Yetişkin
İslam Tarihi

AFRİKA KİTAPLIĞI
(Afrika ile ilgili yayınlanmış eserler)
ENDÜLÜS KİTAPLIĞI
(Endülüs ile ilgili yayınlanmış eserler)

BALKAN KİTAPLIĞI
(Balkanlar ile ilgili yayınlanmış eserler)
FİLİSTİN KİTAPLIĞI
(Filistin ile ilgili yayınlanmış eserler)

2 thoughts on “KİTAP

  • Melek Bozdoğan

    Kendi çocuklarımızın Kur’an eğitimi için özgün tekniklerle hazırladığımız dokümanları OKUL ÖNCESİ ELİF BE seti ismiyle kitaplaştırdık. Görmek isterseniz: http://misalgenclik.com/okuloncesi_elifbe.html

  • MUSTAFA KAÇMAZ

    Selamlar.Erzincan/Kemaliye Eğin İstiklal Ortaokulunda Sosyal Bilgiler Öğretmeniyim. Öğrencilerime okuma aşkını aşılayabilmek için haftanın belirli günlerinde çocuklarla okuma yapabilmek için yıllık plandan hızlı giderek sınıfta kitap okuma saatleri yapmaya çalışıyorum.Tek gayem öğrencilerime “okuyun,zira mürekkebin akmadığı yerde kan akıyor” düsturunu öğretebilmek. Okulumuzda kütüphane olmadığı için bu ihtiyacı kendi kitaplarımdan karşılamaya çalışıyorum fakat çok yetersiz kalıyor. İlçemizin küçük ve alt gelir seviyesinde bir ilçe olmasından dolayı kütüphane kuramıyoruz. Defalarca özel okullara,kolejlere,belediyelere mesajlar göndererek tabiri caizse yalvardım fakat kimseden müspet bir cevap alamadım. Sizden okulumuza kütüphane kurabilmemiz için öğrencilerim adına kitap VE KİTAPLIK talep ediyorum. Umarım bu talebimi geri çevirmezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.